top of page

Alexanderi tehnika

Individuaaltunnid ja tutvustavad kursused

My technique is based on inhibition, the inhibition of undesirable, unwanted responses to stimuli, and hence it is primarily a technique for the development of the control of human reaction.

F.M Alexander

DSC_9960 (3).JPG

Mis on Alexanderi tehnika?

Alexanderi tehnika on pedagoogiline meetod, mis uurib mõtte ja tegutsemise suhet ja mille põhieesmärk on inimkeha loomuliku tasakaalu leidmine. Alexanderi tehnika abil õpib inimene oma igapäevaelus õigesti kasutama kehalisi ja vaimseid pingeid. See on siiski pigem õppemeetod kui teraapia või füüsilise vormi arendamise viis
AT aitab suurendada teadlikkust, taastada ja parandada kehakasutust,  aidates avastada ja muuta kahjulikke harjumusi. Selle tulemusel paraneb kogu organismi funktsioneerimine. Paraneb hingamine, liikumine muutub vabamaks,kergemaks ning nauditavamaks. Tasakaal ja koordinatsioon muutuvad paremaks.
Heaolu, enda kasutuse paranemine, stressiga toimetulek ja tegevuste efektiivsus on märksõnad mida Alexanderit tehnikaga seoses sageli välja tuuakse.
Kui hakkad aru saama Alexanderi tehnika aluspõhimõtetest, võid neid rakendada kõiges, mida teed – olgu selleks majapidamistööd, töö arvuti taga, joogaharjutused, pillimäng vms.

DSC_0031.JPG

Millal võib Alexanderi tehnikast abi saada?

Alexanderi tehnikast on abi otsitud ja saadud järgmistel puhkudel: selja- ja kaelavalud, valud liigestes/lihastes, ärevus, depressioon, hääleprobleemid, hingamisraskused, närvipõletikud, rasedatel sünnituseks ettevalmistumine, sünnitusjärgne taastumine ja sundasenditest tulenevad probleemid, vigastustest/operatsioonist toibumine, ülekoormusest tingitud probleemid muusikutel, sportlastel jne.

Alexanderi tehnikat õpetatakse üle maailma paljudes muusika- ja draamakõrgkoolides.

DSC_9998.JPG

Mis toimub Alexanderi tehnika tunnis?

Enamasti toimub Alexanderi tehnika õppimine individuaaltundides.

Tunnis kasutatakse igapäevasid tegevusi, nagu istumine, seismine, käimine jne, mille kaudu saab avastada ülearuseid harjumusi, mis takistavad tegevuste optimaalsust ja heaolu või mis põhjustavad ebamugavust.

 

Alexanderi õpetaja juhendab tunnis õpilast verbaalselt ja läbi õrna käelise puudutuse märkama ja vältima harjumuslike reaktsioonide käivitumist ja taastama optimaalset kehakastus ja funktsioneerimist.

Anchor 1

Every simple act must be approached as if we have never done it before. Then we can find things out.

F.M. Alexander

Tuntud inimesi, kes on võtnud Alexanderi tehnika tunde

Lisalugemist

The Society of Teachers of the Alexander Technique (STAT)

Alexanderi Tehnika Instituut

Nikolaas_Tinbergen_1978.jpg

Nobeli preemia laureaat psühholoogia/meditsiin 1974

Nikolaas Tinbergen

Anchor 2

Alexanderi tehnikaga seotud uuringud on leitavad lehekülgedelt

bottom of page